Tutkimusryhmän johtaja

Apulaisprofessori, PhD

Tampereen yliopisto

Kasvatustieteiden ja kulttuurin tiedekunta

Åkerlundinkatu 5, room 307

mari-pauliina.vainikainen@tuni.fi

050 3465050

Jäsenet

Mikko Asikainen

Ohjelmoija

mikko.asikainen@helsinki.fi

050 3182191

Helsingin yliopiston

Koulutuksen arviointikeskus HEA

Kristof Fenyvesi

Tutkija

kristof.fenyvesi@jyu.fi

040 8053324

Jyväskylän yliopisto (FIER)



Tutkija

natalija.gustavson@helsinki.fi

050 3182185

Helsingin yliopiston

Koulutuksen arviointikeskus HEA



Projektipäällikkö

ninja.hienonen@tuni.fi

ninja.hienonen@helsinki.fi

050 3182195 / 050 3182273

Tampereen yliopisto / Helsingin yliopiston

Koulutuksen arviointikeskus HEA


Marja Kankaanranta

Tutkijaprofessori

marja.kankaanranta@jyu.fi

040 8669085

Jyväskylän yliopisto (FIER)


Väitöskirjatutkija

satu.koivuhuovi@helsinki.fi

029 4120414

Helsingin yliopiston

Koulutuksen arviointikeskus HEA

Väitöskirjatutkija

laura.kortesoja@helsinki.fi

029 4120416

Helsingin yliopiston

Koulutuksen arviointikeskus HEA

Esko Lindgren

Tekninen avustaja

esko.lindgren@helsinki.fi

029 4120416

Helsingin yliopiston

Koulutuksen arviointikeskus HEA

Tutkijatohtori

meri.lintuvuori@tuni.fi

meri.lintuvuori@helsinki.fi

050 4484007

Tampereen yliopisto / Helsingin yliopiston

Koulutuksen arviointikeskus HEA




Tina Mäkelä

Tutkija

tina.m.makela@jyu.fi

040 8054784

Jyväskylän yliopisto (FIER)

Tutkimusavustaja

cristiana.mergianian@tuni.fi

040 4377449

Tampereen yliopisto



Projektitutkija

paivi.nilivaara@tuni.fi

050 9171621

Tampereen yliopisto

Tutkija

laura.k.nyman@tuni.fi

laura.nyman@helsinki.fi

029 4120412

Tampereen yliopisto / Helsingin yliopiston

Koulutuksen arviointikeskus HEA



Tutkija

sanna.oinas@tuni.fi

sanna.oinas@helsinki.fi

029 4120394

Tampereen yliopisto / Helsingin yliopiston

Koulutuksen arviointikeskus HEA


Projektitutkija

erna.piila@tuni.fi

erna.piila@helsinki.fi

Tampereen yliopisto / Helsingin yliopisto

(Tiedekeskuspedagogiikan

tutkimusryhmä)

Projektikoordinaattori

milja.saarnio@tuni.fi

050 3182241

Tampereen yliopisto

Projektitutkija

kateryna.zabolotna@tuni.fi

050 4082071

Tampereen yliopisto

Väitöskirjatutkijat

Mervi Eskelinen

Väitöskirjatutkija

mervi.eskelinen@tuni.fi


Ritva Mickelsson

Väitöskirjatutkija

ritva.mickelsson@helsinki.fi

Leena Rättyä

Väitöskirjatutkija

leena.rattya@helsinki.fi

Sanna Vanhanen

Väitöskirjatutkija

sanna.vanhanen@tuni.fi

Helena Vesaranta

Väitöskirjatutkija

helena.vesaranta@tuni.fi